Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca S.A. wyposażona jest w trzy offsetowe maszyny drukujące począwszy już od formatu B3 przez A1+ aż do formatu B1.

Najnowsza inwestycja to czterozespołowa maszyna drukująca RMGT 902 ST-4, która jest całkowicie przygotowana do druku w technologii LED UV. Data instalacji maszyny RMGT to sierpień 2018 roku. Łączna ilość zespołów drukujących wynosi dwanaście.
Ponadto maszyna RMGT (firma powstała w wyniku fuzji dwóch leaderów w druku offsetowego RYOBI oraz Mitsubishi) wyposażona została w automatyczny pomiar spektrofotometryczny gwarantujący najwyższą i przede wszystkim powtarzalność wszystkich drukowanych prac. Dodatkowym urządzeniem umożliwiającym pełną kontrolę nad drukowaną pracą jest ciekłokrystaliczny ekran o przekątnej 55 cali, który umożliwia kontrolę nad prowadzonym arkuszem od samonakładacza przez drogę papieru wewnątrz maszyny aż do ułożenia arkuszy w stosie na wykładaniu.
Każda z maszyn drukujących połączona jest ze studiem przy pomocy standardu CIP3, co umożliwia przesyłani wstępnych ustawień stref farbowych do maszyny. Dla Klientów oznacza to, iż eliminowany jest błąd Drukarza polegający na błędnym oszacowaniu ilości poszczególnej farby gdyż maszyny ustawia się indywidualnie dla każdej nowej pracy zadanej na maszynie.
W przypadku druku prac wielobarwnych do każdego zlecenia przygotowywany jest certyfikowany wzór kolorystyczny drukowany na skalibrowanej drukarce EPSON Surecolor SC-P5000, następnie jakość kontrolowana jest przy pomocy spektrofotometrów. W przypadku druku monochromatycznego Kontrola procesu drukowania oparta jest na pomiarze densytometrycznym.

ue

MTA